
– A koronavírus-járvány miatt mindkét erdei iskola kevesebb gyermeket fogadhatott, mint egy esztendővel korábban. Míg 2019-ben több mint 1200 gyerek vett részt erdőpedagógiai foglalkozásokon, addig 2020-ban ez a létszám a felére csökkent – magyarázta Patocskai-Lunk Eszter.
Hozzátette, 2020 tavaszán online erdeiiskola-sorozatot indítottak az állami és a magán erdőgazdaságok. A rendhagyó erdei iskolai foglalkozások célja az volt, hogy a gyerekek a járványhelyzetben is részesülhessenek a természet tavaszi ébredésében, elsajátíthassák a környezettudatos gondolkodás alapjait, valamint segítséget nyújtsanak a pedagógusoknak a digitális oktatásban. – Ezen kezdeményezéshez az erdőgazdaságunk is nagy örömmel csatlakozott, emellett az erdei iskolákat vezető kollégáink saját videók készítésével is kiegészítették az akciót – fűzte hozzá lapunknak a kommunikációs vezető.
Megtudtuk tőle, a tavaszi pandémiás időszak után júniusban és júliusban az Erdei Vándortábornak helyt adó Bakonyi Kisbetyár Erdészeti Erdei Iskolában ismét több száz gyermek vehetett részt foglalkozásokon a természetben, túráik során megfigyelve az erdő állatait, növényeit és rejtett kincseit. – Az őszi és téli hónapok a megújulásról, a jövő tervezéséről szóltak. Elindult az erdei iskolánk minősítési dokumentumainak megújítása, újabb programlehetőségek feltérképezése és kidolgozása, valamint a Bakonyi Kisbetyár Erdészeti Erdei Iskolánk korszerűsítése.
A Téry Ödön Nemzeti Turistaház-fejlesztési Program keretében elnyert támogatásnak köszönhetően a környezettudatosság jegyében valósul meg iskolánkban a jelenlegi fűtési rendszer (cserépkályha) korszerűsítése, biztonságosabbá tétele, automatizálhatósága és az épület energetikai korszerűsítése megújuló energia felhasználása mellett.
Napelemekkel bővült az iskola épületének fűtési rendszere, emellett megvalósul a homlokzati hőszigetelés, a nyílászárók cseréje és a bútorzat megújítása. A játszótéri elemek szintén megújulnak az erdőpedagógia foglalkozások során használt eszközök egy részével együtt – fejtette ki Patocskai-Lunk Eszter.
Hangsúlyozta, bíznak benne, hogy a tavasz beköszöntével a megszépült iskolát ismét a gyerekcsoportok hangja tölti be, és újra a természetben, a szabad levegőn gyűjthetnek tapasztalatokat, élményeket a hozzájuk érkező kisdiákok.
Forrás: veol.hu
Fotók: Bakonyerdő Zrt.
Hírszerkesztő: Nagy László