
Az Országos Erdészeti Egyesület
és a Pro Silva Hungaria Egyesület
és az Örökerdő Szakosztály
szervezésében
a XXVI. Erdők Hete programsorozat keretében
megrendezésre kerül
Időpont:
2022. okt. 4. 10-15 óráig
Helyszín:
Erdészeti Információs Központ konferenciaterme
10.00 Megnyitó
11.00 Pro Silva Hungariae 2020. Díj átadása Ulrich Mergner, az Ebrachi Erdészet nyugalmazott erdészetvezetőjének
A Konferencia programja
A magyar erdőgazdálkodás fejlődéséhez való hozzájárulásáért Ulrich Mergner 2020-ban Pro Silva Hungariae (agrárminiszteri kitüntetés) díjat kapott, amelyet a járványhelyzet miatt ezen az alkalmon vesz át.
Dr. Csépányi Péter az OEE Örökerdő Szakosztályának elnöke, a Pro Silva Hungaria alelnöke, valamint a Pilisi Parkerdő Zrt. erdőgazdálkodási és természetvédelmi vezérigazgató-helyettese. Az örökerdő-gazdálkodással kapcsolatos gyakorlati tapasztalataiból született doktori munkája, számos tudományos cikk, szakmai előadás és képzés fémjelzik útját. Talán nincs is olyan magyar erdész, aki ne vett volna még részt az általa vezetett szakmai programon, a több évtizedre visszatekintő Mexikó-puszta Pro Silva-bemutató területen. Kezdeményezésére a Soproni Egyetemen külön tantárgy jött létre az örökerdő-gazdálkodásról.
13.00 Kitekintés Európára és a világba
Dr. Borovics Attila, Soproni Egyetem Erdészeti Tudományos Intézet, főigazgató, erdőmérnök, címzetes egyetemi tanár, tudományos tanácsadó. Kutatási területe az erdészeti genetika, erdészeti nemesítés, szaporítóanyaggazdálkodás, klímaváltozás és alkalmazkodás, erdészeti ültetvények és agrárerdészeti rendszerek. Több szakmai és tudományos szervezet tagja, több hazai és nemzetközi kutatási program vezetője.
Szepesi András az Agrárminisztérium Erdészeti Főosztályának szakmai főtanácsadója, több évtizedes múltra tekint vissza az erdészeti monitoring kialakítása és üzemeltetés terén, valamint az erdészeti politika, a jogszabályalkotás és nemzetközi kapcsolatokban. AZ EU Erdészeti Stratégiájának szakértője.
Dr. Csóka György a Soproni Egyetem Erdészeti Tudományos Intézet Erdővédelmi Osztályának tudományos tanácsadója, osztályvezetője. A magyarországi erdők egészségi állapotára rövid, illetve hosszú távon ható tényezők vizsgálatával, az abiotikus (például: időjárási szélsőségek) és biotikus (például: rovarok, kórokozók) hatásaival, illetve e tényezők egymásra hatásával foglalkozik. Ismeretterjesztő szerepe óriási az erdész szakmában, mivel különleges témákat felölelő tudásán túl szórakoztató előadói stílusa is felejthetetlen.
Forrás: OEE, Pro Silva Egyesület
Fotók: OEE, Pro Silva Egyesület
Hírszerkesztő: Nagy László