"Szeressük hazánkat, nemzetünket és szakunkat hűséggel,
egyetértéssel és összetartással."
Bedő Albert 1911

Országos Erdészeti Egyesület

Már lehet jelentkezni a Zöld Híd Önkéntes Szakértői Programba - 10. Fenntarthatósági Témahét 2025

Már lehet jelentkezni a Zöld Híd Önkéntes Szakértői Programba - 10. Fenntarthatósági Témahét 2025

A Zöld Híd program a Fenntarthatósági Témahét keretében fut, célja a fenntarthatóságért elkötelezett szakértők és szervezetek bevonása a diákok szemléletformálásába.

A Zöld Híd Önkéntes Szakértői Program célja, hogy összekapcsolja az általános és középiskolákat a fenntarthatóság területén tevékenykedő szakértőkkel és szervezetekkel, ezáltal gyakorlati példákon keresztül segítve a diákok szemléletformálását. A program lehetőséget biztosít arra, hogy a szakemberek bemutassák a fenntarthatósággal kapcsolatos tevékenységüket, megosszák tapasztalataikat a fiatal generációval, és közvetlen kapcsolatot építsenek ki az iskolákkal. A Zöld Híd program a Fenntarthatósági Témahét keretében fut.

A szakértők és szervezetek két módon vehetnek részt a Zöld Híd programban. Az egyik a rendhagyó tanóra, foglalkozás tartása az iskolában. Ezen a foglalkozáson a szakértők egy iskolai tanórához, foglalkozáshoz csatlakozva bemutathatják munkájukat, megoszthatják tapasztalataikat, és gyakorlati példákat hozhatnak a fenntarthatóság témájában.

A másik részvételi lehetőség a diákcsoportok fogadása saját helyszínen. Itt a szervezetek és szakértők lehetőséget biztosíthatnak az iskolai csoportok, osztályok számára, hogy ellátogassanak hozzájuk, és a gyakorlatban is megismerjék a fenntarthatósági kezdeményezéseket, technológiákat és módszereket.

A programhoz való csatlakozás regisztrációhoz kötött, amelyet a Zöld Híd Önkéntes Szakértői Program honlapján lehet megtenni. A szakértők és az iskolák kapcsolatfelvételét online és telefonos ügyfélszolgálat segíti, a foglalkozások megtartásához pedagógiai módszertani segítség áll rendelkezésre.

Miért érdemes csatlakozni programhoz?

A Zöld Híd programban való részvétel tapasztalatot és tudást ad a diákoknak és hatalmas élményt a szakértőknek.

  • Szakmai bemutatkozás: Lehetőség nyílik a szervezet vagy a szakértő tevékenységének bemutatására a jövő generációi számára.

  • Szemléletformálás: A diákokkal való közvetlen kapcsolat révén hozzájárulhat a fenntarthatósági ismeretek bővítéséhez a környezettudatos gondolkodás és magatartás kialakulásához.

  • Pályaorientáció támogatása: A fenntarthatósághoz kapcsolódó szakmák és karrierlehetőségek bemutatása segíti a diákok pályaválasztását.

  • Kapcsolatépítés: Partneri együttműködések alakulhatnak ki az iskolákkal és oktatási intézményekkel.

  • Megjelenési lehetőség: A program honlapján minden csatlakozott szakértő és szervezet neve megjelenik, valamint digitális jelvényt kap, amelyet online felületein is használhat.

Fenntarthatósági Témahét

A Fenntarthatósági Témahét egy oktatási projekthét az általános és középiskolák számára. A célja a fenntarthatóság komplexitásának bemutatása, a diákok szemléletformálása egy cselekvő program keretében. A program nem riogat és nem a világvégét jövendöli, hanem bemutatja az egyén és a közösség szerepét, felelősségét és cselekvési lehetőségeit.

2025-ben a Fenntarthatósági Témahét immár jubileumi, 10. alkalommal kerül megrendezésre, amely az elmúlt évtized során Kárpát-medencei szintű rendezvénnyé vált, 1800 iskola 400 ezer diákja vesz benne részt. A program fővédnöke Áder János volt köztársasági elnök, főtámogatója a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány, szervezője az Alapértékek Nonprofit Kft.

A 2025-ös jubileumi, 10. Kárpát-medencei Fenntarthatósági Témahét április 7–11. között kerül megrendezésre, de a Zöld Híd programban való részvételre április 16-ig van lehetőség. A Zöld Híd Önkéntes Szakértői Programba pedig 2025. február 3. és április 16. között van lehetőség regisztrálni. A csatlakozni kívánó szakértők és szervezetek számára 2025. március 12-én 11:00–12:00 között a szervezők online módszertani webináriumot is tartanak. A részvétel előzetes jelentkezéshez (regisztrációhoz) kötött.

További információk a Zöld Híd Önkéntes Szakértői Program honlapján érhetőek el.

Az Országos Erdészeti Egyesület A Fenntarthatósági Témahét kiemelt szakmai partnere.

Forrás: greendex.hu

Fotók: Zöld Híd Önkéntes Szakértői Program, Fenntarthatósági Témahét

Hírszerkesztő: Nagy László